فهرست تمام مجوزهای iOS

بهمن 19, 1397     زهرا حسینی    

فهرست تمام مجوزهای iOS

حتماً تا به حال با پنجره هایی  که از شما برای دسترسی های مختلف درخواست می کنند ، مواجه شده اید . این پنجره ها بسیار مهم هستند و در حقیقت بدون نشان دادن آنها و یا بدون کاربران موافقت با آنها برنامه ممکن است به سادگی کار نکند.

در این مقاله، لیست کامل ویژگی هایی که هر برنامه نیاز به دسترسی و موافقت کاربر دارد را بررسی خواهیم کرد.

لیست ویژگی های مورد نیاز

مکان – لوکیشن :

لوکیشن یکی از رایج ترین مجوز هایی ست که برنامه های مختلف از کاربران درخواست می کنند. اگر برنامه ای نقشه داشته باشد و یا نیاز به استفاده از لوکیشن برای ردیابی داشته باشد باید این مجوز را از کاربران خود دریافت کند.

مخاطبان :

اکر برنامه ای نیاز به مخاطبان یک کاربر داشته باشد ، مانند اپلیکیشن تلگرام یا دیگر پیام رسان ها ، باید این مجوز را از کاربر خود درخواست خود کند و به این ترتیب بتواند مخاطبانی را که از این اپ استفاده می کنند شناسایی کرده و نمایش دهد.

میکروفون :

برنامه هایی که قابلیت چت صوتی دارند و کاربران باید صدای خود را ضبط کنند باید دسترسی به میکروفون را از کاربران درخواست کنند .

تقویم :

اگر برنامه ای با تاریخ سرو کار حوادث و اتفاقات سرو کار دارد ، مانند اپلیکیشن های یادآوری  ، بهتر است با تقویم همگام سازی شود . بدین ترتیب کاربران می توانند جزئیات ریداد خود را یادداشت کنند تا در زمان معین شده به آنها یادآوری کند.

دوربین و بخش چند رسانه ای :

برنامه های عکس و سلفی گرفتن یا قابلیت های مختلف باید حتما دسترسی دوربین را فعال کرده باشند . این برنامه های می توانند قبل از اولین استفاده کاربران ، این درخواست خود را نمایش دهند .

عکس ها :

برنامه های ادیت عکس ، ساختن فیلم ، پیام رسان هایی که قابلیت ارسال فیلم و عکس دارند ، برنامه هایی که نیاز به عکسی برای پروفایل کاربر دارند و بسیار دیگری از برنامه های مختلف با اهداف متفاوت نیاز به این دسترسی دارند و به نظر من یکی از مهم ترین دسترسی ها می باشد. البته باید در نظر داشته باشید این دسترسی را برای هر برنامه های فعال کنید زیرا می تواند باعث به خطر افتادن اطلاعات شخصی شما شود.

سلامت و فعالیت :

برنامه های تناسب اندام باید با برنامه سلامت اپل همگام شوند . این دسترسی برای ردیابی حرکت ها و فعالیت های کاربر می باشد .

به طور کلی هرزمان از برنامه ای که در تلفن همراه خود استفاده می کنید ، مطمئن شوید که لیست دسترسی های آن را بررسی کرده اید . به علاوه شما می توانید زمان درخواست این دسترسی ها را مشخص کنید . به عنوان مثال برای برنامه هایی که دارای نقشه هستند می توانید طوری برنامه را تنظیم کنید که تنها در زمان استفاده از برنامه ، gps شما روشن باشد.

با استفاده از این دسترسی ها و مدیریت آنها می توانید امنیت تلفن همراه خود را بالا ببرید به همین دلیل این دسترسی ها بسیار مهم هستند و به راحتی نمی توانید از آنها  بگذرید.

شاد و پیروز باشید 🙂

 

 

دسته‌بندی‌ : بلاگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*