ساخت یک وب سایت ساده و فوق العاده سریع

بهمن 24, 1397     زهرا حسینی    

ساخت یک وب سایت ساده و فوق العاده سریع

 طراحی اصول پایه

عنوان اصلی باید کمی عجیب و غریب باشد بنابراین برای این وب سایت از فونت Mr De Haviland استفاده شده است .متن بعدی به سادگی از فونت سیستمی Georgia و یا فونت های سریف دیگر استفاده می کند.

از آنجایی که هدف اولیه سایت جمع آوری لینک های پیوند به پروفایل های twitter  ، linkedin و github است ، این لینک ها در وسط صفحه قرار گرفته اند و از آیکن های شبکه های اجتماعی استفاده شده است که در سایت Iconfinder  موجود است .

البته یک وب سایت مدرن باید ریسپانسیو باشد و به خوبی روی صفحات نمایش بزرگ و کوچک کار کند. از آنجایی که این وب سایت متن زیادی ندارد می توانیم سایز آن را بزرگ تر کنیم تا فضای بیشتری را پر کند . به علاوه از یک ترفند کوچک برای پیاده سازی آن به صورت زیر استفاده شده است :

 ;(font-size: calc(16px + 10vw

این سایت زیبا و کوچک ، بدون هیچ بهینه سازی خاصی ظرف 2 ثانیه بارگذاری می شود اما می خواهیم سرعت این سایت را تا جایی که ممکن است بالا ببریم ….

ساخت وب سایت سریع

درخواست های شبکه هزینه بر هستند.

در میان بارگذاری منابع جداگانه از قبیل  CSS و فونت ها یک  trade-off وجود دارد. بنابراین می توان آنها را به طور مستقل ذخیره کرد و در پاسخ اولیه قرارداد به این ترتیب مرورگر نیازی به درخواست دیگر ندارد.

آیکون های SVG ، این آیکون ها کمتر از 2 کیلو بایت هستند . بنابراین قراردادن SVG در html   باعث صرفه جویی سه درخواست اضافی شبکه می شود.

با این حال بزرگ ترین پتانسیل، بارگیری فونت وب سایت است . این فونت که حجم بالایی دارد و از دامنه دیگری بارگیری شده است باعث تأخیر در لود شدن صفحه وب سایت می شود.

 وب سایت را ساده نگه دارید

بسیاری از بهینه سازی ها می تواند به صورت خودکار انجام شود. به عنوان مثال، لودرها و پلاگین هایی وجود دارند که به طور خودکار زیر مجموعه ای از فونت ها و فهرست URL ها را تنظیم می کند.

قرار دادن تمام style ها و اسکریپت ها در HTML باعث می شود که نگهداری یک پروژه بزرگ تر سخت شود .

شاد و پیروز باشید 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دسته‌بندی‌ : بلاگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*