زبان های برنامه نویسی لازم برای یک مبتدی در سال 2018 

اسفند 5, 1397     زهرا حسینی    

زبان های برنامه نویسی لازم برای یک مبتدی در سال 2018

درخواست های آنلاین برای شغل های نرم افزاری در سراسر ایالات متحده آمریکا از سال 2007 تا 2012 به میزان 31 درصد – تقریباً سه برابر سایر شغل ها – افزایش یافته است .

اگر به دنبال کد نویسی هستید، یادگیری تعداد زیادی از زبان های برنامه نویسی شما را خسته می کند . چه زبان برنامه نویسی باید یاد بگیرید ؟

در اینجا با بررسی موارد و نکته های مهم مربوط به زبان های برنامه نویسی به شما در انتخاب بهترین زبانی که باید در سال 2018 یاد بگیرید، کمک می کنیم.

قبل از اینکه به ادامه بحث بپردازیم مقاله “مرور اجمالی زبان های برنامه نویسی”   را برای آشنایی با زبان های برنامه نویسی مطالعه نمایید .

فرصت های شغلی

خب در حال حاضر شما به طور اجمالی با زبان های برنامه نویسی مختلف و مشکلات آنها آشنا شدید. همه زبان ها حقوق و یا بازار کار مشابهی ندارند. اگر هدف شما از یاد گیری برنامه نویسی افزایش فرصت های شغلیست و با سختی های این کار دلسرد نمی شوید نکته هایی که در ادامه بر می شمریم می تواند به شما در انتخاب یک زبان برنامه نویسی برای یادگیری کمک کند.

بر اساس برآوردهای حقوق و دستمزد از تحلیل سایت  indeed.com  ، تقریبا زبان های برنامه نویسی به 9 سطح تقسیم می شوند :

زبان های برنامه نویسی لازم برای یک مبتدی در سال 2018

بر اساس این نتیجه، به نظر می رسد که  Ruby / Ruby on Rails دارای بیشترین درآمد است. در حالی که Python ، C ++،  iOS و جاوا اسکریپت نیز انتخاب مناسب و معقولی هستند . اما اگر حقوق و دستمزد نگرانی اصلی شما باشد PHP و SQL گزینه های ایده آلی برای شما نیستند.

متوسط حقوق و دستمزد را می توان تحت تاثیر موارد زیادی از جمله عرضه (تعداد توسعه دهندگان)و تقاضا (تعداد فرصت های شغلی) و تجربه (یک توسعه دهنده جوان به طور طبیعی درآمد کمتری از یک توسعه دهنده حرفه ای دارد) دانست.

بازار منابع توسعه دهنده

بیایید نگاهی به آنچه مربیان در Codementor مهارت دارند ، بیندازیم :

زبان های برنامه نویسی لازم برای یک مبتدی در سال 2018

 

البته این آمار به هیچ وجه تصویر دقیقی از بازار واقعی نیست اما می تواند ایده خوبی از منابع توسعه دهنده ارائه دهد.  همانطور که می بینید، حتی اگر کسب و کار برنامه های تلفن همراه برای زمان حال پررونق است، متخصصان Objective-C نیز کمیاب هستند.

از سوی دیگر به نظر می رسد پی اچ پی منابع قابل توجهی از نیروی کار داشته باشد ازین رو کارفرمایان گزینه های بیشتری پیش رو دارند لذا قدرت چانه زنی آنها برای دستمزد و حقوق بالاتر می رود. با این توضیح، توسعه دهندگان پی اچ پی مانند توسعه دهندگان جاوا، SQL و یا جاوا اسکریپت مورد تقاضا نیستند بنابراین، توسعه دهندگان پی اچ پی عموما درآمد کمتری کسب می کنند.

جاوا اسکریپت یک مورد بسیار خاص است. با وجود داشتن بالاترین میزان عرضه، توسعه دهندگان جاوا اسکریپت در پایین تر از سطح حقوق قرار نگرفته اند (در آینده بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت ).

منابع برنامه نویسی

اگر شما حتی اطلاعات کمی در مورد دنیای توسعه دهنده ها داشته باشید حتماً به این موضوع واقف هستید که پشتیبانی گرفتن از سایر توسعه دهندگان بسیار مفید و مهم است به خصوص اگر می خواهید خودتان برنامه نویسی را یاد بگیرید .

در ادامه به بررسی و معرفی چند منبع مهم برنامه نویسی می پردازیم .

StackOverflow

StackOverflow ، تاکنون به عنوان بزرگترین منبع استفاده شده توسط توسعه دهندگان در سراسر جهان برای کمک کردن و کمک گرفتن از برنامه نویسان دیگر شناخته شده است .

Github

هنگامی که شما در مرحله توسعه قرار می گیرید، در نهایت خواهید آموخت که بهترین کار استفاده از یک منبع و راه حل موجود برای پروژه های خود است . github بهترین منبع موجود برای پروژه های open source می باشد که در این راه به شما کمک زیادی می کند.

در مقاله های بعدی مفصلاً راجع به این دو وب سایت بزرگ صحبت خواهیم کرد.

شاد و پیروز باشید  🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*