تجربه کاربری (ux) چیست ؟

فروردین 3, 1398     زهرا حسینی    

تجربه کاربری (uX) چیست ؟

تجربه کاربری (ux) به احساسات و نگرش های شخصی درباره استفاده از یک محصول خاص ، سیستم و یا خدمت اشاره می کند و شامل جنبه های عملی، تجربی، عاطفی، معنی دار و ارزشمند تعامل میان انسان و کامپیوتر و مالکیت محصول است. به علاوه تجربه کاربری شامل درک افراد از جنبه های مختلف سیستم از جمله بهره وری ، کارایی ، و سهولت استفاده می باشد .

مفهوم طراحی ، همانند یک شبکه ، به طور فزاینده ای به یک ضرورت در زندگی مدرن تبدیل شده است . امروزه مردم بیشتر از همیشه در مورد تجربه کاربری صحبت می کنند و حتی آن را به عنوان مهم ترین عامل برای رقابت محصولات اینترنتی می دانند. اما هیچ کس به طور دقیق تعریف درستی از تجربه کاربری ندارد .

تجربه کاربری کل فرآیند محصول است

Paul Hersey درک خود را از تجربه کاربری در مقاله  “USER EXPERIENCE FOR PRODUCT DESIGNERS ” توصیف کرده است .UX یک فرآیند ملموس و پاسخ پذیر است که به پنج مرحله عمده تقسیم می شود:

  1. پیش نیاز ها : داستان های کاربر، ترافیک کاربر
  2. اکتشاف : طراحی های اولیه ، ساختار اطلاعات، نمونه سازی
  3. طراحی : مدل ، دست خالی
  4. تضمین کیفیت: سرعت، خطا، جزئیات
  5. بازخورد

تجربه کاربری (uX) چیست ؟

 UX یک نقش خاص (تابع) است

Catalina Rusu اسطوره ی UX را در مقاله خود تحت عنوان ” DEBUNKING THE UX MYTH. OVER AGAIN. ” ارائه داد . او اعتقاد داشت طراح UX  اساساً یک طراح تجاری است . طراحان UX استراتژیست هایی هستند که راه حل هایی برای ساخت یک برنامه مستند ایجاد می کنند.

 UX ، UI است

مایک آترتون فکر می کند تجربه کاربری در واقع همان رابط کاربری است .

بسیاری از مردم نمی دانند دقیقا چه زمانی باید تجربه کاربری را ارزیابی کنند که در واقع قابلیت استفاده از محصول است . به طور خاص، قابلیت استفاده از محصول شامل چهار جنبه می شود :

قابلیت استفاده :

بهبود سهولت استفاده از محصول، کار طراحان تعامل است که شامل سهولت یادگیری و کارآیی می شود.  یادگیری آسان در مورد محصولات جدیدی است که کاربران استفاده می کنند و بهتر است این یادگیری برای کاربران راحت و به طور طبیعی باشد.

رضایت :

بیشترین رضایت کاربر از ارزش (سودمندی و قابلیت استفاده) ارائه شده توسط محصول و همچنین تجربه در زمینه عملکرد، می آید.

ارزیابی قابلیت استفاده:

روش های زیادی برای ارزیابی قابلیت استفاده وجود دارد از جمله: ارزیابی اکتشافی، آزمایش کاربر، پرسشنامه ها، مصاحبه های کاربر و تست عملکرد.

 UX طبیعی:

این نه تنها در طراحی تعامل، بلکه از طریق تفکر نیز منعکس می شود. برای هررابط و یا تعاملی این ایده بسیار مناسب است : “من را به فکر کردن وادار نکن” و یا ” اینکه همه می توانند از آن به طور طبیعی استفاده کنند” .

 

 

 

 

 

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*