نکاتی در خرید دامنه

    زهرا حسینی    

نکاتی در خرید دامنه

دامنه و هاست سرویس های مورد نیاز برای نمایش یک سایت می باشند . نام دامنه در واقع اسم و آدرس سایت شماست. کاربران با وارد کردن نام دامنه در مرورگر ، وارد وب سایت شما می شوند. اگر سایت را مانند یک خانه در نظر بگیریم دامنه آدرس آن است . در مقاله ” هاست و همه چیز درباره آن ” به طور مفصل به شرح هاست پرداختیم .

برای خرید دامنه باید نکاتی را در نظر داشته باشید که در ادامه بیان می کنیم :
دامنه ای انتخاب کنید که کوتاه و به یاد ماندنی باشد :

انتخاب دامنه یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه کنیم. سعی کنید برای دامنه خود نامی انتخاب کنید که کاربران به راحتی به خاطر بسپارند . به علاوه نوشتن آن راحت باشد. تا حد ممکن از نام های مخفف استفاده نکنید زیرا این کار باعث سردرگمی کاربران می شود. بنابراین به راحتی نمی توانند وب سایت شما را پیدا کنند . نام کوتاه و ساده بهترین انتخاب است . سعی کنید نامی برای دامنه خود انتخاب کنید که به یاد ماندنی بوده و به راحتی در ذهن کاربر بماند.

از کلمات کلیدی استفاده کنید :

احتمالاً همه شما با کلمات کلیدی آشنایی دارید. کلمات کلیدی کلماتی هستند  که مربوط به محصول و کسب و کار شما هستند و کاربران با سرچ این کلمات وب سایت شما را دنبال می کنند. در واقع کلمات کلیدی باید براساس دیدگاه کاربران انتخاب شوند یعنی شما باید از دید کاربر نگاه کنید و کلمات کلیدی مناسب انتخاب نمایید. استفاده از کلمات کلیدی مناسب باعث افزایش کلیلک وب سایت شما و همچنین افزایش رتبه شما در گوگل می شوند.

پسوندهای مناسب انتخاب کنید:

پسوندهای مختلفی برای دامنه ها وجود دارند که در انتهای آن قرار می گیرند. هر کدام از این پسوند ها کاربردی خاص دارند بنابراین از پسوندی استفاده کنید که مناسب کسب و کار شما باشد. انواع این پسوند ها عبارتند از : ir , com , org , net , biz , me

از شرکت های معتبر خرید کنید :

از شرکت های معتبر در زمینه دامنه و هاست خرید کنید و مطمئن شوید پنل مدیریت به طور کامل و به نام شما ثبت و در اختیار شما قرار داده می شود. شرکت های نامعتبری وجود دارند که دامنه های ارزان قیمت به فروش رسانده اما مدیریت پنل را به طور کامل در اختیار کاربر قرار نمی دهند. سعی کنید از شرکتی خرید کنید که خدمات پشتیبانی قوی و 24 ساعته داشته باشد تا در صورت بروز بتوانید از آنها کمک بگیرید.

 

 

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*