چطور به یک توسعه دهنده اندروید تبدیل شویم ؟

    زهرا حسینی    

چطور به یک توسعه دهنده اندروید تبدیل شویم ؟

چطور به یک توسعه دهنده اندروید تبدیل شویم ؟

از آنجا که برنامه های تلفن همراه افراد در سرتاسر جهان را به هم متصل می کنند و کاربران در اقصی نقاط دنیا را با روشهای جالب تر و خلاقانه تر از همیشه سرگرم می سازند ، شغل توسعه برنامه های تلفن همراه برای اقتصاد مدرن جهانی پردرآمد، عملی و ضروری شده است و روز به روز نیاز به توسعه دهندگان تلفن همراه بیشتر و بیشتر می شود. 

برنامه های تلفن همراه که هر روز از آنها استفاده می کنیم ، نحوه رفتار در کسب و کار، ارتباطات، یادگیری ها و سرگرمی های ما را به کلی تغییر داده اند. اگر فکر کنید توسعه برنامه تلفن همراه یکی از جالبترین شغل های در حال حاضر به نظر می رسد، اشتباه نمی کنید.

خب اما چطور تبدیل به یک توسعه دهنده برنامه های تلفن همراه تبدیل شویم ؟!

ابتدا یک پلتفرم مانند اندروید ، آی او اس و … را انتخاب می کنید ، مهارت های فنی را یاد می گیرید و ارتقاء می دهید …

خب در این مقاله قصد داریم به طور خاص ، در مورد توسعه برنامه های اندروید بحث کنیم .

چرا اندروید ؟

اندروید رهبر غیرقابل انکار سهم بازار جهانی تلفن های همراه هوشمند است و با توجه به رشد آن در بازارهای نوظهور مانند مکزیک ، ترکیه  و برزیل ، این رهبری به این زودی افول نمی کند.

چرا اندروید؟

چرا اندروید؟

این بازار بزرگ مخاطبان و کاربران ، امنیت شغلی توسعه دهندگان اندروید را تأمین می کند.

علاوه بر این ، سیستم عامل اندروید منبع باز است و باعث می شود اکوسیستم توسعه دهنده پویا و در عین حال غنی سازی شود. توسعه دهندگان اندروید نکات ، ترفندها و آموزشهای مختلف را در سراسر انجمن اندروید به اشتراک می گذارند .

مهارتهای سخت: چه چیزهایی باید یاد بگیریم

مهارت های فنی :

توسعه اندروید را می توان روی کامپیوترهای دارای سیستم عامل مک ، ویندوز یا لینوکس انجام داد. علاوه بر کامپیوتر ، یک دستگاه اندرویدی نیز مورد نیاز است (البته می توان از امولیتور ها نیز استفاده کرد ) . در اینجا لیست کوتاهی از ابزارهای ضروری برای تبدیل شدن به برنامه نویس اندروید وجود دارد.

جاوا

جاوا یک زبان پایه برای برنامه نویسی اندروید است ، برای اینکه یک برنامه نویس اندروید موفق باشید باید با مفاهیم جاوا مانند حلقه ها ، لیست ها ، متغیرها و ساختارهای کنترل آشنا باشید. جاوا یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی است که امروزه توسط توسعه دهندگان نرم افزار مورد استفاده قرار می گیرد ، بنابراین یادگیری آن ، حتی فراتر از پلتفرم اندرویدی ، شما را در جای مناسب برای کار قرار می دهد.

SQL

برای سازماندهی پایگاه داده ها در برنامه های اندروید، باید مبانی SQL را نیز بیاموزید. SQL زبانی برای نمایش کوئری ها برای بازیابی اطلاعات از پایگاه داده است .

SDK و اندروید استدیو

یکی از بهترین بخش ها در مورد توسعه برنامه برای اندروید این است که ابزارهای لازم بصورت رایگان و آسان قابل دسترس هستند . اندروید استدیو محیط رسمی توسعه یکپارچه (IDE) برای توسعه برنامه های اندرویدی می باشد که توسعه دهندگان می توانند کد های خود را در این نرم افزار نوشته و از کتابخانه های مختلف استفاده کنند.  برای دانلود SDK و اندروید استدیو که ملزومات برنامه نویسی اندروید هستند اینجا کلیک کنید.

XML

توسعه دهندگان برای توصیف داده ها از xml استفاده می کنند.

مهارتهای سخت: چگونه می توان آنها را یاد گرفت و به نمایش گذاشت

منابعی برای توسعه دهندگان اندروید برای ارتقاء مهارت های خود و به اشتراک گذاری نکات و بهترین شیوه ها وجود دارد. چند مورد ازین منابع عبارتند از : Stack Overflow ، Android Weekly ، Android Dev subreddit ، vogella tutorials, YouTube lessons و وب سایت Android Developers  .

و یک منبع فارسی برای یادگیری تمامی این مباحث سایت ویادولوپرز دات کام هست😅😅😅

هنگامی که به جذب فرصت های شغلی و پروژه های مختلف فکر می کنید  ، کارهای اندروید خود را در LinkedIn, Xing ، از طریق یک سبد شخصی آنلاین یا سایت هایی مانند Behance و GitHub به نمایش بگذارید.

بنابراین شما می توانید به صورت دورکاری و یا حضوری پروژه های مختلف را انجام دهید و یا  اپ های مورد نظر خود را توسعه داده و  در استورهای مختلف منتشر کنید.

مهارت های نرم

مانند هر شغل دیگری ، آموختن مهارت های فنی به تنهایی کافی نیست. شما باید مهارت های دیگری را نیز در خود تقویت کنید که عبارتند از :
استقامت

وقتی صحبت از توسعه برنامه های اندروید می شود ، تمرین زیاد واقعا می تواند باعث بهتر شدن برنامه شما شود. اما در این مسیر ممکن است گاهی اوقات به بن بست برسید به خصوص اگر در ابتدای راه باشید و مدت زمان زیادی از شروع کار شما نگذشته باشد. بنابراین در این مسیر نیاز به یک استقامت و پایداری بسیار قوی دارید تا ناامید نشوید. خوشبختانه ، از آنجا که اندروید منبع باز است ، توسعه دهندگان اندروید می توانند از کتابخانه ها و چارچوب های ایجاد شده در سایت هایی مانند GitHub ، بهره ببرند.

همکاری

همکاری برای اکثر مشاغل توسعه دهنده از اهمیت حیاتی برخوردار است. حتی اگر خودتان روی یک پروژه کار می کنید ، ناگزیر می شوید که با دیگران – مثل طراحان ، بازاریاب ها یا مدیریت بالاتر – در شرکت یا سازمان سر و کار داشته باشید. پس سعی کنید با قبول بازخورد در مورد کار خود ، سازش با همکاران و همکاری با سایر بازیکنان برای ایجاد محصولات استثنایی ،مهارت های خود را بهبود ببخشید و بهترین محصول را تولید کنید.

عطش دانش

همه توسعه دهندگان خوب ، چه برنامه های تلفن همراه و یا سایر پلت فرم ها ، متعهد به یادگیری مادام العمر هستند. به خصوص در چشم انداز در حال توسعه برنامه های تلفن همراه، توسعه دهندگان تلفن همراه باید چشم و گوش خود را نسبت به فن آوری های جدید و تغییر بهترین شیوه ها حفظ کنند. مهم نیست که شما چقدر پیشرفته هستید ، تحقیق و تحقیق ، تحقیق کنید و یادگیری را متوقف نکنید …

نتیجه گیری

برنامه های تلفن همراه در بالاترین سطح  تقاضای خود هستند همین امر باعث می شود هم اکنون یک زمان باورنکردنی برای شروع حرفه شما به عنوان توسعه دهنده اندروید می باشد.
برای شروع برنامه نویسی اندروید می توانید چارت آموزشی وب سایت ویادولوپرز را دنبال کنید.