06 – فیلمَک – آموزش کار با Rating bar در اندروید

سلام خدمت شما دوستان عزیز ، با یک ویدئویه دیگه از سری ویدئوهای Filmak# سایت ویا دولوپرز در خدمتتون هستم ، توی این ویدئو قصد دارم راجع به ویجت Rating Bar براتون صحبت کنم و این که باهمدیگه بررسی کنیم که این ویجت چه ویژگی ها و امکاناتی رو به ما میده . این ویجت یکی از محدود ویجت هایی که برای نظر سنجی کاربران توی موارد مختلف میشه استفاده کرد . شما با استفاده از این ویجت به راحتی می تونید یک فیدبکی مناسبی از کاربران تون بگیرید و برنامه خودتون رو بهتر کنید

اپلیکیشن هایه معروفه زیادی مثل کافه بازار ، مایکت و … از این ویجت داخل برنامه هاشون استفاه کردند تا بتونند بازخورد کاربرانشون رو از این طریق ارزیابی کنند.

اصلا چی هست ویجت Rating Bar؟

ویجت Rating bar یک ویجتی با چند ستاره هست (⭐⭐⭐⭐⭐) که کاربر با زدن روی اون ستاره ها می تونه نظر خودش رو ثبت کنه و به اون سوالی که براش مطرح شده امتیاز بده .

برای کار با ویجت Rating Bar نیاز به پیش نیاز خاصی هست؟

خیر ، برای استفاده از این ویجت نیاز به پیش نیاز خاصی نیست ؛ همینقدر که شما یک مقدماتی از برنامه نویسی رو بدونید کفایت میکنه . اگر شما جزو اون دسته از افرادی هستید که تازه برنامه نویسی اندروید رو شروع کرده ؛ بهتون پیشنهاد میکنم که حتما مقدمات برنامه نویسی اندروید ، بخصوص مبحث ویجت ها رو نگاه کنید (برنامه نویسی مقدماتی اندروید – کار با ویجت ها)

نحوه استفاده از ویجت Rating Bar به چه صورت هست؟

نحوه استفاده از ویجت Rating Bar بسیار بسیار آسونه ، و مطمئنم که وقتی این ویدئو رو نگاه کردید ؛ یاد می گیرید که چطور از این ویجت استفاده کنید ؛ و بعد از اون می تونید نظر کاربران رو راجع به اپلیکیشنی که نوشتید بدونید . امیدوارم که این آموزش براتون مفید واقع بشه

مدت زمان آموزش : 04 : 09 : 00
حجم آموزش : 20 مگابایت

دموی این آموزش :

دانلود آموزش

نظرات

برای ثبت نظر باید ابتدا وارد اکانت خود شوید