اتصال ریسایکلرویو به دیتابیس در اندروید

سلام به دوستان و همراهان عزیز سایت ویادولوپرز دات کام امیدوارم که حالتون خوب باشه😊😊. امروز هم با یک آموزش جدید در خدمتون هستیم، تو این آموزش قصد داریم بریم سراغ مباحث RecyclerView و Database و نحوه اتصال ریسایکلرویو به دیتابیس در اندروید رو به شما آموزش بدیم پس با ما همراه باشید.

تعاریف

خب اکثر شما دوستان با ریسایکلرویو ودیتابیس آشنایی دارید ولی باز مجدد یک توضیح مختصری در این بخش خدمتون میدم :

RecyclerView :  یک ویجت بسیار پیشرفته و قابل انعطاف تر ، به نسبت ListView هست که میتونه داده های بسیار زیاد رو با چند View محدود ، به صورت کارا و موثر به کاربر نشون بده .

DataBase : به یک سری از مجموعه اطلاعات یا پایگاهی از داده ها گفته میشه که در اون اطلاعات با یک ساختار قانونمند و مشخص ذخیره شده ؛ و هر موقع که سیستم یا کاربر به اون اطلاعات نیاز داشته باشه در کوتاه ترین زمان ممکن ، اطلاعات رو در اختیار کاربر یا سیستم قرار میده .

در آموزش اتصال ریسایکلرویو به دیتابیس در اندروید چه نکاتی گفته می شود ؟

ما در این آموزش نحوه اتصال ریسایکلرویو به پایگاه داده SQLite توضیح میدیم و بهتون میگم به چه صورت اطلاعاتی که در ریسایکلرویو نمایش داده شده را مرتب سازی (Sort) کنید.

ما برای اینکه این مبحث بهتر درک کنید تحت قالب یک پروژه این آموزش توضیح دادیم. پروژه ای که در این آموزش گفته میشه ادامه پروژه ای  آموزش ذخیره عکس در دیتابیس در اندروید است. ما در این پروژه صفحه اضافه کردن یک مخاطب جدید تلگرام (Add Contact) رو هدف قرار دادیم و حالا در ادامه قصد داریم کاربران جدیدی که در پایگاه داده ثبت کردیم  رو در یک ریسایکلرویو نمایش بدیم.

پیشنیاز های این آموزش

آموزش اتصال ریسایکلرویو به دیتابیس در اندروید چهار پیشنیاز دارد که به ترتیب براتون توضیح میدم :

1 – اولین پیشنیاز آموزش کار با پایگاه داده و Database در اندروید، که برای این آموزش شما فقط باید با مبحث پایگاه داده در اندروید آشنایی اولیه رو داشته باشید (برای مشاهده این آموزش اینجا کلیک کنید)

2 – پیشنیاز بعدی این آموزش ، کار با  Recyclerview در اندروید، چون ما در این آموزش قصد داریم پایگاه داده رو به یک ریسایکلرویو متصل کنیم باید با نحوه پیاده سازی Recyclerview آشنایی داشته باشید که من پیشنهاد میکنم آموزش کار با RecyclerView در اندروید – قسمت 1 که رایگانه رو مشاهده کنید (برای مشاهده این آموزش اینجا کلیک کنید)

3 – پیشنیازهای  بعدی دو آموزش ذخیره عکس در دیتابیس در اندروید و گرفتن عکس با دوربین و گالری در اندروید است که اجباری نیستند، چون همون طور که خدمتون گفتم ما در این آموزش ادامه پروژه ذخیره عکس در دیتابیس در اندروید توضیح میدیم به همین علت این دو آموزش هم پیشنیاز هستند ولی ضروری نیستند.

خبر خوش !

یک خبر خوب در مورد این آموزش اینه که به زودی همین آموزش برای کاتلین بر روی سایت قرار خواهد گرفت و شما می توانید نحوه پیاده سازی این مبحث در کاتلین را هم مشاهده کنید😍😍.

مدت زمان آموزش : 10 : 12 : 00
حجم آموزش : 39 مگابایت

دموی این آموزش :

3,000تومان – خرید

نظرات

  • لایو دیتا

    ایا نحوه ی این اتصال با لایو دیتا می باشد؟

    • سلام ب شما mahdipoori
      نه متاسفانه با اون روش توضیح داده نشده

  • برای ثبت نظر باید ابتدا وارد اکانت خود شوید