نحوه ارسال پیامک و تماس در زامارین

سلام خدمت تمامی دوستانم امیدوارم که حالتون خوب باشه. امروز با آموزش نحوه ارسال پیامک و تماس در زامارین در خدمت شما هستیم، اما قبل از شروع ، از تمامی دوستانم عذرخواهم بابت اینکه این مدت آموزشی در مورد زامارین بر روی سایت قرار نگرفت ، تو این مدت منتظر آموزش های جدید زامارین ما باشید .

خب فکر کنم تا اینجا تمامی دوستانی که از اول با ما همراه  بودن تمامی آموزش های زامارین دیدن و به اندازه کافی تمرین کردن و اگر تازه میخواین شروع کنید میتونید آموزش های مقدماتی زامارین از این قسمت مشاهده کنید.

به علت درخواست چند تا از دوستان ما قراره تو این قسمت نحوه ارسال پیامک و تماس در زامارین خدمتون آموزش بدیم . در ابتدا میریم سراغ نحوه برقراری تماس . من تو این آموزش تصمیم گرفتم به دو روش مستقیم و غیر مستقیم این کارو انجام بدم

تو روش مستقیم به این صورته که کاربر وقتی شماره مورد نظرشو وارد میکنه و روی دکمه تماس کلیک میکنه مستقیما تماس برقرار میشه  ولی در روش غیر مستقیم (با استفاده از Intent) کاربر وقتی شماره رو وارد کرد و روی دکمه کلیک کرد، ابتدا شماره به صفحه تماس انتقال داده میشه و کاربر میتونه قبل از برقراری تماس شماره رو تغییر بده یا اینکه اونو به عنوان یک مخاطب ذخیره کنه و یا اینکه تماس نگیره.

برای هر دوی این روش ها باید حتما مجوز برقراری تماس ( Call_Phone )  در تنظیمات پروژه وارد بشه در غیر این صورت برنامه شما اجرا نمیشه .

در ادامه نوبت به ارسال پیامک میرسه که در اینجا هم هر دو روش مستقیم و غیر مستقیم خدمتون آموزش میدم که مثل برقراری تماس در روش غیر مستقیم کاربر میتونه قبل از ارسال پیامک متن پیام یا شماره موردنظرشو تغییر بده یا اینکه اون پیام به عنوان پیش نویس ذخیره کنه.

در اینجا هم باید مجوز ارسال پیامک ( Send_SMS )در تنظیمات پروژه وارد شود.

خب به اندازه کافی توضیح دادم بریم که شروع کنیم …

دانلود آموزش

نظرات

برای ثبت نظر باید ابتدا وارد اکانت خود شوید