انیمیشن و Transition در اندروید ( به همراه انیمیشن های Material Design)

بحث انیمیشن یکی از مباحث بسیار مهم در برنامه نویسی اندروید هست که به کمک اون ها شما می تونید APP های خودتون رو نرم تر و زیباتر طراحی کنید . انیمیشن ها به شما کمک می کنند که جلوه های حرکتی شیئ ها روی صفحه تون رو طراحی کنید تا به چه صورت روی صفحه ظاهر و از روی صفحه محو بشند .

یه خوش خبری هم براتون دارم و اون این که ، توی این قسمت مباحث مربوط به انیمیشن ها و ترنزیشن ها در Material Design رو هم پوشش دادم . و به شما یاد میدم که چطور انیمیشن ها خودتون رو برای اندروید Lolipop به بالا رو طراحی کنید ؛ تا علاوه بر داشتن ظاهری زیبا و کاربردد پسند یک برنامه نرم و روون داشته باشید .


قبل از شروع این مبحث باید بگیم که

اگر به تازگی قصد یادگیری برنامه نویسی اندروید را گرفته اید،

 بهتر است ابتدا آموزش های رایگان مقدماتی برنامه نویسی اندروید ما را از طریق این لینک مشاهده نمایید .


توی این قسمت از انیمیشن ها راجع به چی صحبت می کنیم؟؟

مباحثی که داخل این قسمت مطرح میشه بسیار مباحث کاربردی و مهمی راجع به انیمیشن ها هست که شما بعد از یادگیریه اون ها قادر خواهید بود انیمیشن های خودتون رو طراحی کنید (البته این نکته ناگفته نمونه که کار با انیمیشن ها مثل طراحیه یک گرافیست ، یک امر کاملا تجربیه و برای ساختن جلوه های زیبا و نرم بیشتر خلاقیت خود برنامه نویس رو می طلبه)

1 – اما در قسمت اول از آموزش هامون شما نحوه کار با Scale Animation رو یاد می گیرید ؛ که من در کنار اون ، نکات مهم مربوط به Animation ها رو هم میگم .

2 – بعد از اون میریم سراغ Animation های Rotate , Translate و Alpha و شما یاد می گیرید که به چه صورت یه ویجت رو روی صفحه جا به جا ، چرخش و یا این که نورش رو کم و زیاد کنید .

3 – در این قسمت ، من ابزارهای دیگه ای که برای کار با انیمیشن ها هست (مثل PropertyValuesHolder ها) رو به شما معرفی می کنم و همچنین یک نگاهی میندازم به انیمیشن های مخصوص Material Design

4 – توی این قسمت از فاز آموزشی مون ، من سعی کردم با اطلاعاتی که تا این جای کار یاد گرفتیم یک اپلیکیشن صفحه Login ، مشابه شبکه های اجتماعی طراحی کنم ؛ تا شما با نحوه انیمیشن دادن شبکه های اجتماعی موقعه شناسایی کاربر آشنا بشید .

 5 , 6 – اما در این دو قسمت وارد فاز ترنزیشن ها در اندروید میشیم و من به صورت کامل ترنزیشن های مربوط به MaterialDesign که برای اندروید Lolipop به بعد اومده رو براتون بررسی میکنم

اسامی سرفصل های انیمیشن در اندروید

01 – intro

02 – Scale Animation

03 – Rotate Animation , Translate Animation , Alpha Animation

04 – Another Type Of Animation

05 – Signin Animation

06 – Transition

07 – Scene Transition

مدت زمان آموزش : 16 : 14 : 01
حجم آموزش : 160 مگابایت

دمو این آموزش : 

12,900تومان – خرید

نظرات

برای ثبت نظر باید ابتدا وارد اکانت خود شوید