03 – فیلمَک – نحوه ایمپورت کردن پروژه ها به اندروید استودیو

توی این سری از ویدئو های فیلمَک قصد دارم نحوه ایمپورت کردن پروژه داخل اندروید استودیو رو به شما آموزش بدم ؛ و شما یاد می گیرید که چطور پروژه هایی که از قبل توسط IDE های محتلف (به خصوص ایکلیپس) توسعه دادید رو ، وارد محیط اندروید استودیویه خودتون کنید .

ایمپورت کردن به چه معناس؟

ایمپورت (import) در لغت به معنای وارد کردن یا واردات هست که در اصلاحات مربوط به داد و ستد میان کشورها بسیار از اون استفاده میشه . اما عملیات import کردن (نه تنها در زبان برنامه نویسی اندروید ، بلکه در تمامی زبان ها و IDE های برنامه نویسی) همون طور که از معنایه لغوی اون پیدا هست ، به معنای وارد کردن یک پروژه داخل اون محیط برنامه نویس هست . شما با عمل import کردن یک پروژه آماده ، تمامیه تنظیمات و کانفیگ ها از پیش ذخیره شده اون رو ، به همراه خوده پروژه وارد IDE برنامه نویسی خودتون می کنید .

امیپورت کردن پروژه در اندروید استودیو به چه صورت انجام میشه؟

شاید تا حالا برای شما پیش اومده باشه گه قصد داشتید یک پروژه ای رو داخل محیط اندروید استودیویه خودتون ایمپورت ، و از اون استفاده کنید ؛ منتهی برای انجام این کار ، با مشکل بر خوردید (بخصوص اگر پروژه تون رو از قبل با ایکلیپس توسعه دادید) و نتونستید پروژه خودتون رو با موفقیت وارد IDE اندروید استودیو کنید .

برای ایمپورت کردن پروژه داخل اندروید استودیو شما با دو حالت مختلف رو به رو هستید

1 – پروژه ای که قرار هست import کنید از قبل توسط IDE اندروید استودیو توسعه داده شده

2 – پروژه ای که قرار هست Import کنید از قبل توسط IDE هایی غیر ار اندروید استودیو (بخصوص eclipse) توسعه داده شده

برای مورد 1 که من باید بگم اصلن نترسید ؛ چون خیلی راحته و شما فقط با چند کلیک می تونید این کار رو انجام بدیدچ

اما برای مورد 2ام نیاز به دقت و یه کوچولو کارِ بیشتر هست 😉 ولی در مجموع ایمپورت کردن جفتشون کار سختی نیست و به راحتی انجام میشه 🙂

خب دیگه

بیشتر از این وقتتون رو نمی گیرم . امیدوارم که این ویدئو براتون مفید واقع شده باشه 🙂

مدت زمان آموزش : 49 : 10 : 00
حجم آموزش : 18 مگابایت
دانلود آموزش

نظرات

برای ثبت نظر باید ابتدا وارد اکانت خود شوید