2 – آموزش برنامه نویسی ویجت ها در زامارین – قسمت دوم

سلام به همه دوستداران برنامه نویسی . امیدوارم تا اینجای آموزش برنامه نویسی ویجت ها در زامارین راضی بوده باشین و خسته نشده باشین .
مطمئنم به اندازه کافی دو ویجت قبلی تمرین کردین و با نحوه نوشتن رخداد ها آشنا شدین و دیدن چطور میشه بین اکتیویتی ها جابه جا شد.
خب در ادامه برنامه نویسی ویجت ها در زامارین ، تو این قسمت نوبت میرسه به دو تا ویجت بعدی که EditText و ImageView . این دو ویجت هم نسبت به دو ویجت قسمت قبل مهم هستن.
راستی من تو قسمت بعدی سورس این سه قسمت ویجت ها رو در اختیارتون میزارم نگران نباشید.
تو قسمت اول این پارت میریم سراغ ویجت EditText ، که من بازم مثل قسمت های قبل یک EditText به همراه یک TextView به صفحه اضافه میکنم ، من میخوام کاربر هر متنی داخل EditText تایپ کرد بلافاصله در TextView هم نمایش داده بشه که ما برای اینکار این بار در رخداد TextChanged ، EditText کدمون میزنیم.
تو قسمت بعد نوبت ویجت ImageView. که من تو این قسمت دقیقا همون مثالی که در دوره مقدماتی اندروید در مورد ویجت ImageView زده شد رو میزنم.
که من یک ImageView به همراه دو Button و یک TextView به صفحه اضافه میکنم و هدفم اینه وقتی کاربر روی دکمه های Next و Previous کلیک کرد بین چهار تا عکس جابه جا بشه ، که من ابتدا دو چهارتا عکس به پروژه اضافه میکنم و آدرس عکس ها رو تو یک ارایه میریزم بعدش هر عکس با استفاده از تابع SetImageResource داخل ImageView قرار میدم.
همون طور که خودتون میدونید ما روش های مختلفی برای set کردن عکس داخل ImageView داریم که من فقط از روش SetImageResource استفاده میکنم بقیه روش های در دوره مقدماتی اندروید توضیح داده شده و در زامارین اندروید هم هیچ تفاوتی نداره.
در ضمن اگه براتون سوالی پیش اومد میتویند از پشتیبان ها سایت ما بپرسین.
پس بریم که شروع کنیم این قسمت رو …

دانلود آموزش

نظرات

برای ثبت نظر باید ابتدا وارد اکانت خود شوید