07 – فیلمَک – نحوه تشخیص اجرا مرتبه اول اپلیکیشن

سلام و خسته نباشید عرض می کنم خدمت شما دوستان عزیزتر از جان و یاران همیشگی سایت ویادولوپرز . این قسمت از سری ویدئوهای Filmak# مون رو با نحوه تشخیص اجرای مرتبه اول اپلیکیشن در خدمتتون هستم . و شما بعد از اتمام این ویدئو یاد می گیرید که چطور بعدد از این که کاربر برنامه شما رو نصب کرد ؛ بفهمید که آیا دفعه اولش بوده که برنامه شما رو نصب کرده یا نه .

تشخیص اجرای مرتبه اول اپلیکیشن به چه دردی میخوره؟

تشخیص اجرای مرتبه اول اپلیکیشن توی موارد زیادی می تونه کاربرد داشته باشه و در خیلی از زمینه ها به برنامه نویس کمک کنه ؛ تا از طریق اون ها ، اپلیکیشن خودش رو بهتر مدیریت کنه . از جمله زمینه هایه مفیدی که از تشخیص اجرای مرتبه اول اپلیکیشن می تونید به دست بیارید ؛ به مواردی مشابه موازد زیر میشه اشاره کرد :

1 – گذاشتن راهنما برای کاربران در هنگام استفاده از اپلیکیشن (البته دفعه اولی که برنامه تون رو اجرا می کنند)

2 – به دست آوردن تعداد کاربرانی که حداقل یک بار برنامه شما رو استفاده می کنند (حتی می تونید بفهمید که هر کاربر چند مرتبه برنامه شما رو استفاده کرده – البته برای این حالت ، باید حتما یک سری نکات اضافه تری رو بگم خدمتتون ، که انشالا در آینده حتما به شما خواهم گفت 😉 )

3 – می تونید تنظیمات اولیه ای که برای اجرای برنامه تون ضروری هست (ایجاد دیتابیس ، ایجاد فایل خصوصی ، ایجاد shared preferences و …)

برای تشخصی اجرای مرتبه اول اپلیکیشن ، نیاز به پیش نیاز خاصی هم هست؟

خیر 🙂

شما برای تشخیص اجرای مرتبه اول اپلیکیشن ، نیاز به پیش نیاز خاصی ندارید ؛ اما اگه یه خورده از نحوه کار با shared preferences اطلاع داشته باشید بهتره 🙂

اگرچه که من هم سعی ام رو کردم که در حد خیلی کم ، یه اشاره ای به مباحث مربوط به  shared preferences ها داشته باشم .

امیدوارم که این آموزش براتون مفید واقع بشه

مدت زمان آموزش : 45 : 07 : 00
حجم آموزش : 12 مگابایت

دموی این آموزش :

دانلود آموزش

نظرات

برای ثبت نظر باید ابتدا وارد اکانت خود شوید