ذخیره عکس در دیتابیس در اندروید

سلام خدمت دوستان و همراهان سایت ویادولوپرز دات کام😉. امیدوارم که حالتون خوب باشه خب در این آموزش قصد داریم بریم سراغ مبحث ذخیره عکس در دیتابیس در اندروید و نحوه پیاده سازی این روش به شما تحت قالب یک پروژه کوتاه آموزش بدیم پس با ما همراه باشید

در این آموزش چه نکاتی گفته می شود؟

خب همون طور که از عنوان این آموزش مشخصه ، ما در این آموزش نحوه ذخیره کردن عکس در دیتابیس SQLite را آموزش میدهیم و بهتون نشون میدیم که به چه طریقی یک عکس را در دیتابیس ذخیره کنیم که هم حجم پایگاه داده و هم حجم برنامه شما زیاد نشود.

ما برای اینکه این مبحث برای شما مفیدتر باشه این آموزش تحت قالب یک پروژه برای شما دوستان ضبط کردیم که در این پروژه ما صفحه اضافه کردن یک کاربر جدید (Add Contact) در تلگرام را هدف قرار دادیم. در این صفحه اطلاعاتی از قبیل نام ، نام خانوادگی و شماره تماس کاربر جدید گرفته می شود که در این قسمت ما از کاربر علاوه بر این اطلاعات یک عکس هم از کاربر دریافت می کنیم و آن را در پایگاه داده ذخیره میکنیم.

ذخیره عکس در دیتابیس در اندروید - add contact telegram

پیشنیاز های آموزش ذخیره عکس در دیتابیس در اندروید

آموزش ذخیره عکس در دیتابیس در اندروید چند پیشنیاز دارد که عبارتند از :

1 – اولین و مهم ترین پیشنیاز این آموزش گرفتن عکس با دوربین و گالری در اندروید ، که مدتی پیش بر روی سایت قرار گرفته (برای مشاهده این آموزش اینجا کلیک کنید)
2 – پیشنیاز بعدی این آموزش همون طور که می دونید باید کار با دیتابیس در اندروید یاد داشته باشید (برای مشاهده این آموزش اینجا کلیک کنید)
3 – پیشنیاز سوم این آموزش ، کار با  custom dialog در اندروید (برای مشاهده این آموزش اینجا کلیک کنید)
4 – اخرین پیشنیاز این آموزش ، کار با کتابخانه Picasso در اندروید که برای نمایش عکس استفاده می شود (برای مشاهده این آموزش اینجا کلیک کنید)

خبر خوش !

یک خبر خوب در مورد این آموزش اینه که به زودی همین آموزش برای کاتلین بر روی سایت قرار خواهد گرفت و شما می توانید نحوه پیاده سازی این مبحث در کاتلین را هم مشاهده کنید😍😍.

مدت زمان آموزش : 10 : 56 : 00
حجم آموزش : 129 مگابایت

دموی این آموزش :

14,000تومان – خرید

نظرات

برای ثبت نظر باید ابتدا وارد اکانت خود شوید