ذخیره عکس در دیتابیس – کاتلین

سلام به دوستان و همراهان سایت ویادولوپرز دات کام ، امیدوارم که حالتون خوب باشه😊😊. خب همون طور که در آموزش های قبل این قول بهتون داده بودیم امروز قصد داریم بریم سراغ  مبحث ذخیره عکس در دیتابیس – کاتلین . پس با ما تا انتهای این آموزش همراه باشید.

در این آموزش چه نکاتی گفته می شود؟

خب اگر خاطرتون باشه ما مدتی پیش آموزش ذخیره عکس در دیتابیس در اندروید ضبط کردیم و بر روی سایت قرار دادیم و در اون آموزش نحوه ذخیره کردن عکس در پایگاه داده SQLite آموزش دادیم و بهتون نشون دادیم که به چه طریقی یک عکس را در دیتابیس ذخیره کنیم که هم حجم پایگاه داده و هم حجم برنامه شما زیاد نکنه .

حالا در این آموزش مجدد قصد داریم بریم سراغ همین مبحث ولی با این تفاوت که با زبان کاتلین این مبحث به شما دوستان آموزش بدیم. چون همون طور که میدونید برنامه نویسی اندروید داره به سمت زبان کاتلین میره و دیر یا زود باید همگی به سمت این زبان Kotlin بریم.

پیشنیاز های آموزش  ذخیره عکس در دیتابیس – کاتلین

آموزش ذخیره عکس در دیتابیس – کاتلین  سه پیشنیاز داره که من به ترتیب اولویت براتون توضیح میدم :

1 – آموزش ذخیره عکس در دیتابیس در اندروید ، این آموزش پیشنیاز اصلی مبحث ماست و تا زمانی که شما این آموزش مشاهده نکرده باشید، نمیتونید بیاین سراغ این آموزش ؛ چون ما در این آموزش دیگه سراغ توضیحات و نحوه ذخیره سازی نمیریم و فقط کد های کاتلین می نویسیم (برای مشاهده این آموزش اینجا کلیک کنید)

2 – دوره مقدماتی کاتلین در اندروید ، خب برای برنامه نویسی با زبان کاتلین باید با این زبان آشنایی لازم داشته باشید وگرنه به مشکل برمیخورید، حال اگر با مقدمات زبان برنامه نویسی Kotlin آشنایی ندارید این آموزش بر روی سایت قرار دارد (برای مشاهده این آموزش اینجا کلیک کنید)

3 – Recyclerview در کاتلین – قسمت اول ، اخرین پیشنیاز این آموزش هم آشنایی به مبحث ریسایکلرویو است که این آموزش هم بر روی سایت قرار دارد (برای مشاهده این آموزش اینجا کلیک کنید)

منتظر آموزش های جدید از سایت ما باشید 😎😍

مدت زمان آموزش : 46 : 14 : 00
حجم آموزش : 36 مگابایت

دموی این آموزش :

دانلود آموزش

نظرات

برای ثبت نظر باید ابتدا وارد اکانت خود شوید