05 – فیلمَک – نحوه ایجاد Link TextView در اندروید

سلام دوستان ✋ ، امیدوارم که حالتون خوب باشه و هییچ غمو غصه ای نداشته باشید . این سری از ویدئوهای فیلمک مون رو ، با Link TextView در اندروید در خدمتتون هستم .

شاید برای خیلی از شماها پیش اومده که قصد داشتید یک TextView طراحی کنید ؛ که با کلیک کردن روی اون ، شما رو وارد یک webPage کنه (یا در اصطلاح یک Link TextView بسازید) . توی این ویدئو من قصد دارم نحوه ساختن LinkTextView رو به شما آموزش بدم ؛ و شما یاد می گیرید که چطور این ویجت رو بسازید .

Link TextView چی هست؟

شما با استفاده از Link TextView می تونید TextView خودتون رو طوری طراحی کنید که ، با کلیک کردن روی اون ، شما رو وارد یک webPage کنه (مثل خیلی از لینک ها و بک لینک هایی که داخل سایت های مختلف می بینید) ؛ و دیگه نیازی نیست که شما برای TextVieww تون ، رویداد onClick رو تعریف کنید ؛ فقط کافیه با اضافه کردن tag به Attribute های ویجت TextView ، اون رو به یکک LinkTextView تبدیل کنید .

Link TextView چه جاهایی کاربرد داره؟

شما از این ویجت برای جاهای زیادی میتونید استفاده کنید ؛ به خصوص در مواقعی که شما قصد دارید برای اپلیکیشن خودتون یک لینک قرار بدید ؛ تا مثلا کاربر با کلیک کردن روی اون وارد صفحه وب سایت شما بشه ؛ یا اگه قصد داره که ایمیلی براتون ارسال کنه بتونه از این طریق ایمیل خودش رو به دستتون برسونه

چطوری Link TextView رو باید ایجاد کرد؟

من به صورت کامل ، نحوه ساختنش رو توی ویدئو به شما گفتم 🙂

اما خب اگه خیلی عجله دارید همینجا به شما میگم . برای این کار ، کافیه شما دوتگ به نام های autoLink و clickable رو به صورت زیر ، به TextView اضافه کنید

امیدوارم که این آموزش برای شما مفید واقع بشه 🙂

مدت زمان آموزش : 57 : 01 : 00
حجم آموزش : 4 مگابایت

دموی این آموزش :

دانلود آموزش

نظرات

برای ثبت نظر باید ابتدا وارد اکانت خود شوید