2 – آموزش برنامه نویسی ویجت ها در زامارین – قسمت اول

سلام عرض میکنم خدمت تمامی همراهان سایت  ویادولوپرز، امیدوارم قسمت قبل براتون مفید واقع شده باشه.امروز میخوام در مورد مبحث بسیار مهم ویجت ها در زامارین صحبت کنم . مطئنم حتما به حرفم گوش کردین و دوره مقدماتی اندروید که رایگان تو سایت قرار داره رو مشاهده کردین در غیر این صورت قبل از اینکه روی لینک دانلود این قسمت کلیک کنید ، اول دوره مقدماتی اندروید نگاه کنید در غیر این صورت این قسمت فایده ای برای شما نداره چون من تو این پارت توضیحات  زیادی در مورد ویژگی های ویجت ها نمی دم چون تمامی توضیحات به صورت کامل در دوره مقدماتی داده شده.

در ضمن تا یادم نرفته اگه موقع نصب زامارین به مشکل برخوردین می تونید از طریق ایمیلم (saberi.soheil74@outlook.com) با من در تماس باشید تا من در اسرع وقت جوابتون بدم.

خب میریم سر بجث اصلیمون ، که ویجت ها در زامارین بود.  من قراره تو این دوره شما رو با 6ویجت مهم آشنا کنم و نحوه نوشتن رخداد برای هر کدوم از این ویجت ها رو بگم ، این شش ویجت عبارتند از:

  1. Button
  2. TextView
  3. EditText
  4. ImageView
  5. CheckBox
  6. RadioButton

من قسمت ویجت ها در زامارین رو به سه بخش تقسیم کردم که تو این پارت قراره فقط با دو ویجت Button و TextView  آشنا بشین.

در قسمت اول من یک پروژه به اسم Buttonدرست میکنم و یک Button به پروژه اضافه میکنم و یک سری از ویژگی های ویجت ها و نحوه اضافه کردن عکس به پروژه رو خدمتون توضیح میدم ، عکس مورد نظر بک گراند Buttonقرار میدم سپس برای شما دو روش نوشتن رخداد کلیک ، نحوه انتقال به یک اکتیویتی جدید و نحوه نمایش Toast رو براتون توضیح میدم.

در قسمت بعد میریم سراغ ویجت TextView ، من تو این قسمتم یک مثال ساده از یک شمارنده رو برای شما روی TextView پیاده میکنم و  یک سری تغییرات ظاهری روی TextViewمیدم.

در ضمن از این قسمت به بعد باید همزمان با فیلم ها تمرین کنید در غیر این صورت دیدن این فیلم ها فایده ای نداره.

پس بریم که شروع کنیم…

 

دانلود رایگان

نظرات

برای ثبت نظر باید ابتدا وارد اکانت خود شوید