01 – هر هفته یک کتابخونه – Notify Notification

این هفته رو با اولین کتابخونه اندرویدی (Notify Notification) در خدمتتون هستم و قراره که وارد اولین فاز از سری آموزش های week_lib# این هفته مون بشیم . این نکته رو هم بگم که این آموزش کاملا با آموزش Notification ها در اندروید که در پست قبلی اومده فرقق می کنه . اما یه یک سری تشابهاتی داره و اون این که هر دوی این آموزش ها راجع به مبحث Notification ها در اندروید هستند و هدفشون این که کاربر رو از وقایعی که داره داخل اپلیکیشن اتفاق میوفته (پر شدن حافظه ، آمدن پیام جدید و …) باخبر می کنند


قبل از شروع این مبحث باید بگیم که

اگر به تازگی قصد یادگیری برنامه نویسی اندروید را گرفته اید،

 بهتر است ابتدا آموزش های رایگان مقدماتی برنامه نویسی اندروید ما را از طریق این لینک مشاهده نمایید .


کتابخونه Notify Notification چه امکاناتی رو داره؟

کتابخونه Notify Notification یک فرق عمده ای که با مبحث Notification ها در اندروید داره توی این هست که ، این امکان رو برای برنامه نویس فراهم میکنه تا Notification خودش رو روی صفحه به کاربر اعلان کنه و دیگه نیازی نباشه که کاربر برای مشاهدهه Notification به قسمت StatusBar مراجعه کنه (البته مخصوص APPهایی که در حال اجرا هستند) .

علاوه بر اون شما می تونید Notification خودتون رو با افکت های مختلفی (scale ، thumbSlider ، jelly ، slidein ، flip ، slideOnTop ، standard) رو صفحه ظاهر کنید ؛ که مطمئنن این ویژگی در کاربرپسند بودن برنامه تون بی تاثیر نخواهد بود 😉

نحوه کار کردن کتاب کتابخونه Notify Notification

کتابخونه Notify Notification به صورت Default یک سری Configهایی روی اون set شده که کار برنامه نویس رو برای ایجاد Notification راحت تر کرده ؛ شما فقط کافیه با فراخوانی تابع build و ارسال یک سری از مقادیر به اون (مثل متن و افکت ظاهر شدن پیام) Notification خودتون رو ایجاد کنید تا کاربر اون رو روی صفحه گوشی خودش مشاهده کنه .

اما

اگر هم نخواستید از تنظیمات پیش فرض استفاده کنید ؛ می تونید از توابعی که این کتابخونه در اختیارتون گذاشته Notification تون رو Custom ، و به سلیقه دلخواه طراحی کنید . از جمله توابع مهمی که توی این کتابخونه جهت Custom کردن Notification اومده ، میشه به مواردی مثل : setAnimDuration , setDispalyDuration  setBackgroundColor , setViewHeightاشاره کرد ؛ که با استفاده از این توابع شما میتونید به راحتی Notification خودتون رو شخصی سازی کنید .

اگر هنوز هم از نحوه کار کردن دقیق این کتابخونه چیزی متوجه نشدید بهتون پیشنهاد می کنم که دمو آموزشی رو هم حتما نگاه کنید

مدت زمان آموزش : 21 : 20 : 00
حجم آموزش : 55 مگابایت

دموی این آموزش :

2,500تومان – خرید

نظرات

برای ثبت نظر باید ابتدا وارد اکانت خود شوید