04 – اجرای محیط شبیه ساز اندروید

توی این قسمت از آموزش برنامه نویسی اندروید رو با مبحث نحوه اجرای محیط شبیه ساز اندروید (Android Emulator) در خدمت تون هستم و قراره توی این قسمت یک محیط شبیه ساز رو باهمدیگه اجرا گنیم .

اما شبیه ساز اندروید …

بهتره قبلش یک خسته نباشید و خدا قوت جانانه بگم به شما … 🙂 خیلی عالی پیش اومدید ، واقعا خسته نباشید بچه ها ، توی قسمت قبلی یاد گرفتید که چطور با نرم افزار SDK Manager کار کنید و مواردی رو که نیاز دارید توسط این نرم افزار به روز کنید . اما کم کم داریم به مباحث جذابب کار نزدیک می شیم .

صبر داشته باشید …!!! صبر داشته باشید …!!! صبر داشته باشید ….!!!

توی این قسمت یاد میگیریم که به چه صورت یک اپلیکیشن رو داخل محیط های شبیه ساز اندروید اجرا کنیم و خروجی کارمون رو داخل اون مشاهده کنیم .

کلا برای خروجی گرفتن از برنامه ها ما دو روش داریم :

1 – یکی این که از شبیه ساز های مشهور اندریود استفاده کنیم ، مثل : genymotion , bluestacks , andy emulator , avd emulator

هرکدوم از شبیه سازهای اندرویدی که این بالا خدمتتون معرفی کردم توسط شرکت های بزرگی توسعه داده شدن که از مهمترین هاش میشه به avd emulator که توسط شرکت Google توسعه داده شده اشاره کرد .

2 – اما استفاده از شبیه ساز اندروید رو من زیاد پیشنهاد نمی کنم ؛ جز در مواقعی که شما قصد دارید برنامه تون رو در مقیاس بالا تست کنید و ببینید که برای گوشی های مختلف به چه صورت در میاد . دلیل این که میگم استفاده از شبیه ساز اندروید رو باهاش موافق نیستم برای این که RAM زیادی رو از سیستم شما مصرف میکنه و سرعت اجرای برنامه هاتون رو کند می کنه . به همین خاطر ، نظر من این که شما برای توسعه برنامه هاتون یک گوشی اندرویدی تهیه کنید و برنامه هاتون رو روی گوشی تون تست کنید ؛ چون هم سرعت اجرا برنامه هاتون توی گوشی سریعتره و از طرفی RAM کمتری مصرف می کنه و هم این که کیفیت خروجی تون مطلوب تر و بهتر از شبیه ساز اندروید (چون هرچی باشه هیچ وقت شبیه ساز جای گوشی واقعی رو نمی گیره)

خب کم کم بریم آماده بشیم برای دیدن این قسمت

پیشاپیش تبریک میگم به همه تون ، شما دیگه الان آماده شدید تا برنامه نویسی اندروید رو شروع ، و اولین پروژه خودتون رو بسازید . 🙂

مدت زمان آموزش : 21 : 11 : 00
حجم آموزش : 31 مگابایت

دموی این آموزش :

دانلود آموزش

نظرات

  • تشکر

    با سلام
    آموزش های شما بسیار عالی هستن، من از شما تشکر می کنم امیدوارم موفق باشید

  • برای ثبت نظر باید ابتدا وارد اکانت خود شوید