2 – آموزش برنامه نویسی ویجت ها در زامارین – قسمت سوم

سلام به همه علاقمندان به برنامه نویسی خب تا این جا با  سری آموزش برنامه نویسی ویجت ها در زامارین با هم جلو اومدیم ، امیدوارم که راضی بوده باشین و هم چنین خسته نشده باشین ، راستی این ویجت های که با هم تا اینجا خوندیم تمرین می کنید که فراموشتون نشه ؟؟؟
دیگه کم کم داره قسمت آموزش برنامه نویسی ویجت ها در زامارین تموم میشه ما تو این قسمت در مورد دو تا ویجت آخر که CheckBox و RadioButton صحبت میکنیم
همون طور که خودتون میدونید عملکرد این دو تا ویجت تقریبا شبیه به همه و مثال هایی که برای این دو تا ویجت میزنیم تقریبا شبیه به هم هست.
خب تو قسمت اول ویجت CheckBox میگم ، و سه CheckBox به همراه یک TextView به پروژه اضافه میکنم و روی رخداد CheckChanged سه تا CheckBox کدمو میزنم که با تغییر Check هر کدوم از CheckBox متن TextView تغییر میکنه.
برای ویجت RadioButton هم به همین صورته و تفاوت زیادی نمیکنه ولی این بار یک Button هم به صفحه اضافه میکنم و با تغییر RadioButton ها متن داخل Button هم تغییر میکنه.
خب فکر کنم کسایی که قبلا سمت سی شارپ رفته بودن و با پروژه Windows Form Application کار کرده بودن و نحوه نوشتن رخداد ها رو در اون دیده بودن، فهمیدن خیلی راحته و شباهت های زیادی به هم دارن ؛ تازه این دوره شروع برنامه نویسی زامارین (که ما با اندروید شروع کردیم) بود ما در آینده که سمت پروژه ها Cross Platform بریم متوجه میشین که برنامه نویسی با زامارین چقدر راحت و شیرینه.
در ضمن اگه این قسمتم نگاه کنید دیگه تقریبا میشه گفت میتونید یک برنامه ساده برای اندروید با استفاده از زامارین بنویسید ولی برای اینکه بهتر بفهمید ما تو پارت بعدی یک ماشین حساب ساده طراحی میکنیم .
راستی من همراه این قسمت سورس پروژه Widgets گذاشتم که اگه نیاز داشتین بهش مراجعه کنید.
پس بریم سراغ اخرین قسمت ویجت ها .

دانلود آموزش

نظرات

برای ثبت نظر باید ابتدا وارد اکانت خود شوید