Custom ListView در زامارین

سلام به همه علاقه مندان زامارین ، امیدوارم که حالتون خوب باشه ؛ دیگه رسیدیم به مباحث پیشرفته زامارین و از این قسمت مباحث خیلی مهم و کاربردی میشه و ازتون میخوام از این قسمت زامارین جدی تر بگیرین و تمرین بیشتر کنین مخصوصا این قسمت که ListView در زامارین است .

ما تو این قسمت میخوایم در مورد ListView صحبت کنیم و شما رو با این ویجت بسیار کاربردی آشنا کنیم ، از این لحاظ میگم کاربردی چون از قسمت های بعد که قراره کار با پایگاه داده و کار با فایل های json خدمتون آموزش بدیم ListView در تمام این قسمت ها کاربرد دارد و جز اصلی این آموزش ها به شمار می آید .

حالا ویجت ListView در زامارین چه کاربردی دارد؟؟؟

ListView یک لیستی از آیتم هاست با قابلیت پیمایش شدن (همون اسکرول خودمون 😄😄) که این آیتم ها به وسیله  Adapter وارد لیست میشن .

حالا این Adapter چیه؟؟

Adapter اطلاعات خودشو از منابعی مثل آرایه ها یا دیتابیس ها دریافت میکنه و اونا رو تبدیل میکنه به یک ویو و اونو داخل لیست ویو نمایش میده .

این آموزش شامل دو پارته ؛ تو پارت اول Simple ListView رو میگم که یک نمونه بسیار ساده از لیست ویو و بسیار راحته .

پارت بعدی مربوطه به Custom ListView ، که ما در اندروید بیشتر از Custom ListView استفاده میکنیم .مراحل Custom ListView  با Simple ListView متفاوته و بهتون حتما پیشنهاد میکنم قبل از دیدن این پارت حتما آموزش  Custom ListView  در اندروید فقط مشاهده کنین (نیازی به نصب اندروید استدیو نیست ) چون من توضیحاتی که در این قسمت داده شده رو نمیگم و فقط یک توضیح بسیار مختصر میدم .

برای پیاده سازی Custom ListView ما 4 مرحله داریم که دقیقا مشابه مراحل اندروید و تفاوت زیادی با هم ندارند فقط در کد نویسی کمی تفاوت دارند .

خب فکر کنم به اندازه کافی براتون توضیح دادم بهتره به جای این حرفا بریم سراغ آموزشمون ، پس بریم که شروع کنیم ….

دانلود آموزش

نظرات

برای ثبت نظر باید ابتدا وارد اکانت خود شوید