RecyclerView افقی در اندروید مشابه اپلیکیشن کافه بازار

سلام به شما دوستان عزیز ویادولوپرزی امیدوارم که حال همگی تون عالی باشه😊😉. با یک آموزش دیگه از مبحث ریسایکلرویو امروز در خدمتون هستیم. در این آموزش قصد داریم بریم سراغ مبحث RecyclerView افقی که جز مباحث بسیار پرکاربرد در اندروید به حساب میاد و در اکثر اپلیکیشن ها از این روش استفاده شده، پس با ما همراه باشید.

RecyclerView افقی چیه ؟؟

RecyclerView  افقی (Horizontal RecyclerView) همان ریسایکلرویو هست ولی با نحوه پیمایش متفاوت. ما ریسایکلرویو را اکثرا برای نمایش یک لیستی از اطلاعات استفاده میکردیم که جایگزین ListView در اندروید به حساب می آمد ولی چون ویجت لیست ویو قابلیت پیمایش افقی را ندارد به همین علت باید از RecyclerView استفاده کنیم.

این قابلیت شما دوستان شاید در اکثر اپلیکیشن ها معروف مانند GooglePlay، کافه بازار ، دیجیکالا و … مشاهده کردید که من تصاویری از موارد استفاده این روش در زیر قرار دادم.

RecyclerView افقی در اندروید مشابه اپلیکیشن کافه بازار - نمونه

نحوه پیاده سازی ریسایکلرویو افقی

روش پیاده سازی ریسایکلرویو افقی تفاوتی با پیاده سازی خود RecyclerView ندارد و دقیقا همان مراحل است ولی در بعضی قسمت ها یک سری نکات باید رعایت شود که من در این آموزش کوتاه تمامی این نکات براتون توضیح میدم.

پس پیشنیاز این آموزش، آموزش کار با RecyclerView در اندروید – قسمت 1 است چون من در این آموزش مباحثی که یکسان هستند را توضیح مختصری میدم و زیاد به آن نمی پردازم.

امیدوارم که این آموزش براتون مفید واقع بشه😎😉.

مدت زمان آموزش :   27 : 14 : 00
حجم آموزش : 106 مگابایت
3,000تومان – خرید

نظرات

برای ثبت نظر باید ابتدا وارد اکانت خود شوید