آموزش RecyclerView در کاتلین – قسمت 1

سلام خدمت دوستان و همراهان سایت ویادولوپرز امیدوارم که حالتون خوب باشه😉😉. خب همون طور که در جریان هستید زبان کاتلین مدتیه که سر زبان ها افتاده و برنامه نویسان اندروید باید از سمت جاوا فاصله بگیرن و بیان سمت کاتلین، پس به همین علت ما در این سری از آموزش ها قصد داریم بریم سراغ نحوه پیاده سازی RecyclerView در کاتلین.

RecyclerView چیه ؟؟

خب حتما اکثر شما با این ویجت کار کردین و نحوه کار اونو میدونید ولی برای کسانی که اولین باره سراغ این ویجت میان یک توضیح مختصری میدم.

RecyclerView یک ویجت بسیار پیشرفته و قابل انعطاف تر ، به نسبت ListView هست که میتونه داده های بسیار زیاد رو با چند View محدود ، به صورت کارا و موثر به کاربر نشون بده . شما می تونید از RecyclerView برای داده هایی که در زمان اجرای اپلیکیشن (RunTime) بنا به رفتار کاربر تغییر می کنند و یا درخواست های سمت سرور و گرفتن داده ها استفاده کنید .

RecyclerView با فراهم کردن دو چیز ، به سادگی می تونه داده های زیاد رو اداره کنه و اون ها رو نمایش بده

1 – استفاده از Layout managers برای تثبیت موقعیت Itemها

2 – انیمیشن های پیشفرض ، برای عملیات های معمول ، مثل درج کردن به RecyclerView و یا حذف کردن از اون

در این آموزش چه چیزی آموزش داده میشه ؟

ما در این آموزش مشابه مبحث RecyclerView در اندروید قصد داریم نحوه پیاده سازی RecyclerView در کاتلین آموزش بدیم و دقیقا مانند مبحث اندروید، این آموزش هم شامل دو قسمت میشه که در قسمت اول ساده ترین حالت RecyclerView توضیح داده خواهد شد.

پیشنیاز آموزش RecyclerView در کاتلین چیه ؟؟

پیشنیاز این آموزش کار با RecyclerView در اندروید – قسمت 1  ( این آموزش رایگان است ) است ، چون ما در این آموزش دقیقا همان پروژه ای که در مبحث اندروید توضیح داده شده است را قصد داریم پیاده سازی کنیم.

امیدوارم این آموزش براتون مفید واقع بشه ، به زودی قسمت دوم این آموزش هم بر روی سایت قرار خواهد گرفت😎😎😍

مدت زمان آموزش : 36 : 18 : 00
حجم آموزش : 38 مگابایت

دموی این آموزش :

5,000تومان – خرید

نظرات

برای ثبت نظر باید ابتدا وارد اکانت خود شوید