Android Jetpack چیست؟

Android Jetpack

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. امروز میخوام درباره یک از محصولاتی که در Google I/O 2018 معرفی شده براتون مطلب بزارم و اون چیزی نیست جز Android Jetpack. برنامه Android Jetpack برای سرعت بخشیدن به توسعه برنامه ی شما طراحی شده است.

Android Jetpack چیست؟

Android Jetpack مجموعه ای از کتابخانه ها، ابزار ها و راهنمایی های معماری است که به شما کمک می کند تا سریع و آسان به ساخت برنامه های کاربردی برای اندروید بپردازید. Android Jetpack زیر ساخت کد مشترک را فراهم می کند، بنابراین شما می توانید بر روی آنچه که در برنامه شما منحصر به فرد است، تمرکز کنید.

توسعه سریع

در Android Jetpack کامپوننت ها به صورت جداگانه قابل پذیرش هستند اما برای همکاری با یکدیگر ساخته شده اند و در این همکاری از ویژگی های زبان Kotlin  استفاده شده که باعث می شود شما سازنده تر باشید و بیشتر تولید کنید.

از بین بردن کد boilerplate

Android Jetpack مدیریت فعالیت های خسته کننده مانند وظایف پس زمینه، ناوبری و مدیریت چرخه حیات را بر عهده دارد، بنابراین می توانید بر روی آنچه که در برنامه شما عالی است تمرکز کنید.

ساخت برنامه های قوی با کیفیت بالا

اجزای Android Jetpack که بر اساس شیوه های طراحی مدرن ساخته شده، دارای سقوط های کمتری است و حافظه کمتری را که با سازگاری عقب پخته شده اند، درگیر می کند. بنابراین شما توانایی ساخت برنامه های قدرتمند و با کیفیت بالا را خواهید داشت.

اجزای Android Jetpack

اجزای Android Jetpack مجموعه ای از کتابخانه ها هستند که به طور جداگانه قابل پذیرش هستند ولی برای همکاری با یکدیگر ساخته شده اند. این اجزا در چهار دسته اصلی جای می گیرند که عبارتند از:

  • Foundation
  • Architecture
  • Behavior
  • UI

در ادامه درباره هر کدام از این دسته ها به طور کامل بحث می کنیم.

Android Jetpack- عکس1

Foundation

اجزای Foundation، قابلیت های سیستم و افزونه های کاتلین و پشتیبانی از چندین تست و آزمایش خودکار را ارائه می دهند. Foundation خود نیز شامل زیر شاخه هایی از جمله AppCompat، Android LTX، Multidex و Test است.

Architecture

اجزای Architecture دارای کلاس هایی هستند که به مدیریت چرخه حیات اجزای رابط کاربری شما کمک می کند و پایداری داده ها را کنترل می کند. این بخش نیز شامل زیر شاخه های مختلف است که به عنوان مثال می توان از Data Binding، LiveData، Navigation و Paging نام برد.

Behavior

اجزای Behavior به شما کمک می کند تا برنامه های قوی، قابل تست و قابل نگهداری را طراحی کنین و بسازید. این بخش شامل Download managerو Notificationsو Permissionsو Sharing و … است.

UI

اجزای رابط کاربری به شما کمک می کنند که نه تنها به آسونی برنامه خودتون رو بسازین، بلکه از استفاده از برنامه خودتون لذت ببرین. UI شامل زیر شاخه های مختلف از جمله Animation & Transitions و Auto و Emoji و Tv است.

در هر کدام از بخش های گفته شده، زیر شاخه های مهم تر ذکر شده اند. اگر مایلید بیشتر درباره این بخش ها و زیر شاخه های اون ها بدونین کافیه اینجا کلیک کنین.

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*