نحوه ساخت فایل APK (خروجی APK) در اندروید استودیو

سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان سایت ویادولوپرز دات کام😉😊😊. تو این آموزش قصد داریم نحوه ساخت فایل APK یا به اصطلاح خروجی APK گرفتن از اندروید استودیو خدمت شما دوستان آموزش بدیم.

فایل APK چیست ؟؟

فرمت apk. در واقع یک فرمت خاص نرم افزاری است که برای نصب نرم افزار در سیستم عامل اندروید استفاده می شه، فایل APK همان Installer نرم افزار ها (بازی و اپلیکیشن ها) در سیستم عامل اندروید است. عملکرد این فایل دقیقا شبیه به exe. در سیستم عامل کامپیوتر های شخصی است ؛ که من در این آموزش نحوه خروجی امضا شده در اندروید استودیو خدمت شما توضیح میدم.

منظور از خروجی امضا شده چیست ؟؟

شما برای انتشار اپلیکیشن تون در استور های مختلف (گوگل پلی ، بازار و …) باید حتما خروجی APK امضا شده از پروژه تون بگیرید. این خروجی به همراه KeyStore است که شما برای اپلیکیشن تون ایجاد می کنید و گواهی خودتون رو در این KeyStore ثبت می کنید، که حکم یک سند برای اپلیکیشن تون رو داره.

به چه صورت از اندروید استودیو خروجی امضا شده بگیریم؟

من تو این آموزش قبل از اینکه از پروژمون خروجی بگیرم اول از همه اومدم ایکون و نام اپلیکیشن مون رو از طریق فایل AndroidManifest.xml تغییر دادم.

برای تغییر ایکون اپلیکیشن ابتدا اومدم سراغ پوشه mipmap و با استفاده از ویژگی ImageAsset اندروید استودیو اومدم یک ایکون جدید برای ایجاد کردم.

بعد از انجام این مراحل، از طریق منوی Build -> Generate Signed Bundle/APK انتخاب کردم تا از پروژمون خروجی بگیرم.

که در این بخش ابتدا از من مسیر KeyStore میخواد که ما در این قسمت یک KeyStore جدید ایجاد میکنیم و مسیر KeyStore ایجاد شده را در اختیار اندروید استودیو قرار می دهیم .

سپس در مرحله اخر از ما مسیر فایل خروجی APK و ورژن امضا فایل (در آموزش توضیح داده شده است) را میخواد که بعد از تایید این مرجله خروجی امضا شده از پروژه را ایجاد می کند.

این آموزش با وجود اینکه بسیار کوتاهه ولی کاربردیه و ما در آموزش بعدی که مربوط به مبحث Proguard در اندروید میشه از این آموزش زیاد استفاده میکنیم.

پس منتظر آموزش های جدید باشید😍😎.

مدت زمان آموزش :   49 : 10 : 00
حجم آموزش : 66 مگابایت
دانلود آموزش

نظرات

برای ثبت نظر باید ابتدا وارد اکانت خود شوید