آموزش مقدماتی یونیورسال ویندوز – ویجت های یونیورسال ویندوز

سلام خدمت تمامی دوستانم امیدوارم که حالتون خوب باشه و هیچ غمی نداشته باشین ،قسمت قبلی رو دیدین؟ ویژال استدیو رو با موفقیت نصب کردین؟ امیدوارم به مشکلی بر نخورده باشین ؛ ما در ادامه این دوره قراره در مورد مبحث ویجت های یونیورسال ویندوز صحبت کنیم.

آموزش مقدماتی یونیورسال ویندوز – ویجت های یونیورسال ویندوز

همون طور که در قسمت قبلی گفتم اگه با پروژه های ویندوزفرم اپلیکیشن کار کرده باشین این دوره براتون بسیار راحته، دلیل این حرفمو تو این قسمت متوجه میشین .

این قسمت شامل دو پارته که در پارت اول من سه ویجت Button ، TextBox و TextBlock (همون Lable ) رو آموزش میدم و چند تا از properties مهم هر کدوم میگم چون وقت نمیشه تمامی properties براتون توضیح بدم مابقی رو به خودتون می سپرم .

سپس در ادامه شما رو با Event ها  یا همون رخداد ها آشنا میکنم و برای رخداد های مهم این سه ویجت یک مثال میزنم ، در اخر این پارت هم شما رو با نحوه انتقال به یک Page جدید در یونیورسال آشنا میکنم.

در پارت بعدی، ابتدا یک نظمی به پروژه میدم  و بعد میرم سراغ سه ویجت Image ، RadioButton و CheckBox ، که برای ویجت Image یک مثال شبیه به نرم افزار Photo ویندوز میزنم و چهار تا عکس به پروژمون اضافه میکنم و نحوه جابه جایی بین این عکس ها رو براتون توضیح میدم ولی قبلش میگم که چطور یک عکس رو داخل Image ست کنید.

برای ویجت های RadioButton و CheckBox یک مثال مشابه میگم چون کار این دو ویجت تقریبا شبیه به همدیگره ولی در ویجت RadioButton یک نکته رو میگم که باید حتما رعایت کنید .

ویجت های یونیورسال ویندوز مبحث خاص یا سختی ندارن به همین دلیل فقط 6 ویجت توضیح دادم مابقی ویجت ها مثل ToggleButton یا TimePicker و … زیاد پیچیده نیستن ولی  در اموزش های پیشرفته ویجت های که مهم تر هستند حتما توضیح داده می شوند پس نگران نباشین

خب صحبت کردن کافیه بهتره این قسمت شروع کنیم

مدت زمان آموزش : 40 : 21 : 00
حجم آموزش : 50 مگابایت
دانلود آموزش

نظرات

برای ثبت نظر باید ابتدا وارد اکانت خود شوید