نحوه کار با پایگاه داده در زامارین

سلام به تمامی همراهان سایت ویادولوپرز . با یکی دیگر از آموزش های زامارین درخدمتون هستم . در این آموزش قصد داریم در مورد مبحث پایگاه داده در زامارین صحبت کنیم و نحوه کار با DataBase ها رو خدمتون آموزش بدیم . پایگاه داده در زامارین یکی از مباحث مهم و پرکاربرد در اندرویده ؛ نه تنها برنامه نویس های اندروید بلکه تمامی برنامه نویس های زبان های مختلف با این مبحث سروکار دارن و در پروژه هاشون استفاده میکنند.

قبل از اینکه در مورد این دوره خدمتون توضیح بدم باید یک سری مباحث مثل DataBase و SQL توضیح بدم.

DataBase چیست ؟

DataBase به یک سری از مجموعه اطلاعات یا پایگاهی از داده ها گفته میشه که در اون اطلاعات با یک ساختار قانونمند و مشخص ذخیره شده ؛ و هر موقع که سیستم یا کاربر به اون اطلاعات نیاز داشته باشه در کوتاه ترین زمان ممکن ، اطلاعات رو در اختیار کاربر یا سیستم قرار میده .

شما با استفاده از DataBase ها به راحتی می تونید اطلاعات تون رو ذخیره کنید و هر موقعی که به اون اطلاعات نیاز داشتید به سرعت دسترسی پیدا کنید .

SQL چیست ؟

SQL مخفف کلمه Structured Query Language یا زبان ساختارمند  پرسش هاست .SQL زبان استاندارد دسترسی و تغییر اطلاعات در پایگاه داده ها است به عبارت دیگر برای اینکه بگوئیم SQL چه چیزی است باید گفت: “زبانی است سطح بالا مبتنی بر زبان سطح پایین و ریاضی جبر رابطه‌ای که برای ایجاد، تغییر، و بازیابی داده‌ها و همچنین عملیات بر روی آنها به‌کار می‌رود.”

SQLite چیست ؟

SQLite یک برنامه مدیریت بانک اطلاعاتی مبتنی بر زبان استاندارد SQL هست.
بر خلاف مدل های مرسوم بانک اطلاعاتی که به صورت Client/Server هستند و نیاز به نصب و پیکر بندی های خاص خودشون دارن، SQLite تنها یک برنامه مدیریت بانک اطلاعاتی مستقل هست که نیازی به هیچ گونه نصب و پیکر بندی ای نداره و مهمترین هدف از عرضه اون به کارگیریش به صورت ضمیمه شده در سیستم های مختلف هست.

خب فکر میکنم به اندازه کافی در مورد مفاهیم اساسی پایگاه داده توضیح دادم بریم سراغ مباحثی که در این دوره توضیح میدم

پایگاه داده در زامارین - SQLite

در آموزش پایگاه داده در زامارین قراره چیکار کنیم ؟؟

من تو این دوره قصد دارم یک دفترچه تلفن ساده ایجاد کنم که پایگاه دادش از سه فیلد Id , Name , Number تشکیل شده که در این جدول فیلد Id کلید اصلی و Auto Increment است سپس چهار عملیات اصلی Insert , Delete , Update و Search روی این پایگاه داده اعمال میکنیم و کدشو باهم مینویسیم .

من در این آموزش در مورد ساختار کد نویسی SQL زیاد صحبتی نمیکنم چون مقداری وقت گیره و زمان آموزش زیاد میشه و به احتمال زیاد بیشتر شما دوستان با ساختار SQL حداقل آشنایی دارین ، حال اگر بعضی از شما دوستان هم هیچ آشنایی با ساختار SQL ندارین میتونید از طریق سایت خود SQLite با syntax برنامه نویسیش آشنا بشین .

برای مشاهده همین مبحث در اندروید اینجا کلیک کنید.

مدت زمان آموزش : 15 : 28 : 00
حجم آموزش : 113 مگابایت
9,800تومان – خرید

نظرات

برای ثبت نظر باید ابتدا وارد اکانت خود شوید