کتابخانه Picasso در اندروید

سلام خدمت تمامی دوستان سایت ویادولوپرز امیدوارم که حالتون خوب باشه😉😉. در این آموزش قصد داریم در مورد کتابخانه Picasso صحبت کنیم و شما رو بیشتر با این کتابخانه  که مخصوص بارگذاری عکس آشنا کنیم.

کتابخانه Picasso :

کتابخانه Picasso یکی از محبوب ترین کتابخانه ها برای بارگذاری تصاویر در اندروید است که محصولی از شرکت square است (از دیگر محصولات شرکت square می شود به کتابخانه های Retrofit ، okHttp و moshi اشاره کرد). این کتابخانه حجم کمتری نسبت دیگر کتابخانه های بارگذاری تصویر دارد.

از دیگر کتابخانه های بارگذاری تصاویر می شود به Glide ، Fresco و Universal Image Loader اشاره کرد که در آینده آموزش این کتابخانه ها بر روی سایت قرار خواهد گرفت(برای اطلاعات بیشتر در مورد کتابخانه های بارگذاری تصویر اینجا کلیک کنید).

کتابخانه پیکاسو شامل چه مباحثی میشه ؟؟

این کتابخانه در نگاه اول خیلی ساده به نظر میاد و شاید اکثر شما دوستان از این کتابخانه در پروژه هاتون استفاده کرده باشید، ولی در این اموزش ما تمامی مباحث و توابع این کتابخانه رو باهم بررسی خواهیم کرد و یک سری نکاتی رو خواهیم گفت که باعث می شود اپلیکیشن شما بهینه تر شود.

مباحث این کتابخانه شامل 4 بخش می شود:

1- Image Loading :

چهار روش بارگذاری عکس (Internet،Resource،File،Uri)

2- Image Resizing :

نحوه تغییر سایز عکس و مباحث مربوط به scale تصاویر

3- Image Caching :

خواندن عکس از سه مسیر (Memory،Disk،Network) و مباحث مربوط به بهینه سازی (MemoryPolicy  و  NetworkPolicy)

4- Placeholder , Error , Fade :

مبحث Placeholder و عدم بارگذاری عکس و Fade

که ما در این دوره به طور کامل به بررسی این کتابخانه خواهیم پرداخت و شمارو با اکثر توابع مهم آشنا خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

مدت زمان آموزش :   11 : 49: 00
حجم آموزش : 228 مگابایت

دموی این آموزش :

4,900تومان – خرید

نظرات

برای ثبت نظر باید ابتدا وارد اکانت خود شوید